GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Burk 14099220
nr 1409 9220
Cecilia Kraitz
(f. 1964), Sverige
Burk, med lock, Signerad, daterad -96. Stengodslera med turkos krackelerad glasyr. Ca 12x12 cm. Höjd: 13 cm
Cecilia Kraitz, svensk keramiker och konstnär född i Stockhol, 1964.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
900 kr
måndag 2 augusti 2021
kl 20:29:31
800 kr
800 kr
800 kr (Budbetjänt)
Cecilia Kraitz
Läs mer om Cecilia Kraitz